Gmina Lipowa przyłącza wody kanalizacji

Gmina Lipowa: Leśna, Ostre, Sieniawa, Słotwina, Twardorzeczka przyłącza wody kanalizacji

Lipowa przyłącza wody kanalizacji

W gminie Lipowa przyłącza wody kanalizacji zrealizujemy w przedsiębiorstwach takich jak MPWiK Sp. z o.o. oraz w Urzędzie Gminy Lipowa. Poniżej przedstawiamy gdzie należy się udać oraz jakie wnioski wypełnić w celu podłączenia wody i/lub kanalizacji do domu.

Gmina Lipowa przyłącze wody

Należy wystąpić do MPWiK Sp. z o.o. o wydanie warunków przyłączenia do sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej Druk T-1

Gmina Lipowa przyłącze kanalizacji

O przyłącze kanalizacyjne należy wystąpić do Urzędzie Gminy Lipowa w Zakładzie Gospodarki Komunalnej budynek A Urzędu Gminy, parter, pok. nr 5 z wnioskiem o wydanie warunków przyłączenia do sieci kanalizacyjnej.

Do wniosków należy dołączyć mapę zasadniczą, po którą należy się udać do Starostwa Powiatowego w Żywcu do Wydziału Wydział Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami należy umówić wizytę TUTAJ.

Mapę można uzyskać również online wypełniając odpowiedni wniosek P+P1. Wniosek można również złożyć za pośrednictwem platformy ePUAP. Dostępna jest instrukcja lub za pośrednictwem portalu interesanta– wygodniejsze rozwiązanie. 

Termin wydania warunków również reguluje ustawa z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków i wynosi:

21 dni – od dnia złożenia wniosku o wydanie warunków przyłączenia do sieci, w przypadku budynków mieszkalnych jednorodzinnych, w tym znajdujących się w zabudowie zagrodowej;

45 dni – od dnia złożenia wniosku o wydanie warunków przyłączenia do sieci, w pozostałych przypadkach.

Wnioski składane do Urzędu Gminy Lipowa wysyłamy na adres ul. Wiejska 44, 34-324 Lipowa, lub wysyłamy mailowo na adres gmina@lipowa.pl

Wnioski składane do MPWiK kierujemy na adres  34-300 Żywiec, Bracka 66 lub wysyłamy mailowo na adres biuro@mpwik-zywiec.pl

Posiadając warunki techniczne przyłączenia należy skontaktować się z SWN INŻYNIERIA w celu realizacji planu sytuacyjnego / projektu technicznego a w niektórych przypadkach i sieci wodno kanalizacyjnej wymaganych do wykonania w terenie przyłącza.

Nasze biuro projektowe jednym słowem zapewnia wszystkie niezbędne formalności w celu realizacji projektu przyłącza.

Opracowanie takie powinno zawierać szereg wymaganych uzgodnień i opracowań które załatwiamy za Inwestora od momentu podpisania umowy do uzgodnionego projektu.

Wykonanie projektu przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych

Aby wykonać przyłącze do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej, należy uzyskać pozytywne uzgodnienie projektu technicznego przyłącza . Na taką klauzulę składa się szereg opinii uzgodnień w końcu obliczeń i rysunków. Biuro projektowe wykona za Państwa całą procedurę od A do Z.

Odbiór projektu przyłączy wody i kanalizacji przez AQUA

Kompletny projekt składamy do AQUA S.A. w przypadku braku uwag na dokumentacji jest stosowana adnotacja o klauzuli uzgadniającej. Inwestor może wobec tego wykonywać uzgodnione przyłącze.

Wykonanie przyłącza wody i kanalizacji

Aby fizycznie mieć możliwość wykonania przyłączenia do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej po pierwsze należy uzyskać pozytywne uzgodnienie projektu technicznego przyłącza. Następnie należy podpisać umowę oraz wybrać odpowiedniego wykonawcę dla robót wod kan. Firma powinna wykonać dalsze czynności biorąc również pod uwagę wizytę geodety.

Odbiór przyłączy wod-kan

Ostatnim etapem kiedy rurociąg nie jest zasypany jest odbiór techniczny. Odbioru dokonuje w otwartym wykopie inspektor danego przedsiębiorstwa. W trakcie tych czynności zanim zakryjemy wykop geodeta robi pomiary tworząc dokumentację powykonawczą. Dokumentacja zostaje zgłoszona do Urzędu Miejskiego bądź Starostwa Powiatowego.

Poniżej pozostałe procedury dla dla miejscowości i gmin z naszego regionu:

SWN INŻYNIERIA

Lipowa przyłącza wody kanalizacji
Przyłączenie do sieci wod kan Gmina Lipowa

SN

Współpracujemy z geodetami i wykonawcami zanim się zdecydujesz zapoznaj się z ofertą.

Bieżące informacje odnośnie BIURO PROJEKTOWE WOD KAN GAZ BIELSKO – BIAŁA na stronie https://www.facebook.com/swninzynieria oraz dodatkowo na profilu firmy na portalu Google.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Twitter
Instagram